תוכניות לתואר ראשון

הנדסת חומרים היא דיסציפלינה רב-תחומית המשלבת בין הנדסה ומדעים, ועוסקת בקשר שבין מבנה והרכב החומר לתכונותיו הפיסיקליות, כימיות, מכניות, אלקטרוניות ועוד. זהו מקצוע הנדסי בתנופה, אשר מתפרס על פני תעשיות רבות ומגוונות בקצב מהיר. החשיבות הרבה של הנדסת חומרים היא בפיתוח חומרים ותהליכים חדשים הדרושים בתעשיות מתקדמות.

– סגנית דיקן ללימודי תואר ראשון: פרופ'ח מיטל כספרי – טורוקר

לבוגרי תואר ראשון בהצטיינות מוצע להמשיך בלימודים לתארים גבוהים (מגיסטר ודוקטורט) על מנת להעמיק את השכלתם בנושאים עיוניים ומעשיים ולעסוק במחקר בחזית המדע והטכנולוגיה. בכך מכשירה הפקולטה את המצטיינים שבין בוגריה לתפקידי מנהיגות טכנולוגית ואקדמית.

מסלולי הלימוד בפקולטה:

  1. הנדסת חומרים (תכנית לתואר מוסמך למדעים בהנדסת חומרים)
  2. הנדסת חומרים ופיזיקה (תכנית משולבת לתואר מוסמך למדעים בהנדסת חומרים ופיזיקה)
  3. הנדסת חומרים וכימיה (תכנית משולבת לתואר מוסמך למדעים בהנדסת חומרים וכימיה)
  4. הנדסת חומרים וביולוגיה (תכנית משולבת לתואר מוסמך למדעים בהנדסת חומרים וביולוגיה)
  5. תכנית גבישים לעתודאים מצטיינים  (התכנית כוללת תואר ראשון B.Sc ושני M.Sc בהנדסת חומרים כולל תזה)

 

המסלול הראשון (הנדסת חומרים) הוא בעל אופי הנדסי בעיקרו, בעוד ששלושת המסלולים האחרים משלבים בין הנדסת חומרים ומדע בסיסי: פיזיקה, כימיה או ביולוגיה. השילוב בין מדע והנדסה מקנה לבוגרי התכניות הללו בסיס איתן במדע ובהנדסה ואופק ראייה רחב הדרוש למחקר ופיתוח טכנולוגיות חדשות. המסלול הראשון נמשך 4 שנים בעוד ששלושת האחרים נמשכים 4.5 שנים. תכניות הלימוד כוללות קורסי חובה, המקנים לסטודנט את הכלים והידע הבסיסי בתחומים השונים של הנדסת החומרים עם העמקה מיוחדת בקורסי פיסיקה, כימיה ומתמטיקה. מגוון רחב של קורסי בחירה, יחד עם פרויקט הגמר, משפרים ומשלימים את הידע והיכולות של הסטודנט בתחומי התעניינותו. הסטודנטים שלפני סיום התואר מבצעים פרויקט גמר במעבדות המחקר של הפקולטה וכן בשיתוף עם התעשייה.

לרשות הסטודנטים עומדים אולמות הרצאה מרווחים, מחשבים מתקדמים ומעבדות הוראה משוכללות. הבוגרים הראשונים שלנו סיימו את לימודיהם בשנת 1992. מאז, מאות בוגרים סיימו בהצלחה את לימודיהם בפקולטה והשתלבו באופן מוצלח ביותר במוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובחו”ל, בתעשייה ובמחקר ופיתוח.

בנוסף לקורסים בתכנית לתואר ראשון בהנדסת החומרים, מציעה הפקולטה קורסי מבוא בהנדסת חומרים לסטודנטים בפקולטות השונות כגון הפקולטה להנדסת מכונות, הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית  והפקולטה לאווירונאוטיקה וחלל כחלק אינטגראלי מלימודי החובה בפקולטות אלו. חלק מקורסים אלו כוללים גם מעבדות בהנדסת חומרים המבוצעות במעבדות דנציגר בטכניון. הפקולטה מציעה גם קורסי בחירה בנושאים שונים ומגוונים במדע והנדסת החומרים לתועלת הסטודנטים מתחום רחב של לימודי הנדסה ומדעים אחרים.

למידע נוסף צרו קשר

יוליה קיסלוב, רכזת תואר ראשון
טלפון 077-8874593
דוא"ל mt.ugsec@technion.ac.il

הרשמו עכשיו