מהי הנדסת חומרים?

ברוכים הבאים לפקולטה למדע והנדסה של חומרים בטכניון.

למקום בו מבינים שהכל אפשרי, המקום שבו לומדים איך לשחק בחומר וליצור ממנו את העתיד.

מעוניינים לשפר את העולם? לסייע בריפוי סרטן? לשדרג את תחום המיקרו אלקטרוניקה? להרכיב את החומר ממנו ייבנה המל"ט הבא? לפענח איך להפחית משקל של מטוסים? לתכנן ולהמציא את רכבי וסוללות העתיד? סקרנים לגלות חומרים חדשים שיובילו מהפיכות טכנולוגיות במאה ה-21?

אם כן, מקומכם איתנו!

הנדסת חומרים היא דיסציפלינה רב- תחומית המשלבת בין הנדסה ומדעים ועוסקת בקשר שבין מבנה והרכב החומר לתכונותיו הפיסיקליות, כימיות, מכניות, אלקטרוניות, אופטיות ועוד. זהו מקצוע הנדסי בתנופה אשר מתפרס על פני תעשיות רבות ומגוונות בקצב מהיר. להנדסת חומרים חשיבות מכרעת בפיתוח חומרים ותהליכים חדשים הדרושים לקשת רחבה של מוצרים משבבי מחשב ועד מנועי סילון.

מהנדס החומרים עוסק בבחירת חומרים למטרות הנדסיות שונות, חוקר ומפתח חומרים חדשים, חוקר מבנה והרכב של חומרים מהסקלה האטומית ועד לרמת המוצר, חוקר, מפתח ומיישם תהליכי ייצור ועיבוד של חומרים, משפר תכונות של חומרים, חוקר כישלונות של מוצרים, מפתח ומיישם שיטות אנליזה מתקדמות וניהול טכנולוגי.

תחומי התמחות כוללים: מטלורגיה וחומרים מתכתיים, חומרים אלקטרוניים, חומרים אופטיים ואלקטרו-אופטיים, חומרים מגנטיים ופרואלקטריים, חומרים קרמיים, פולימרים ןחומרים פלסטיים, חומרים מרוכבים, הגנת חומרים בפני סביבה, חומרים למערכות אנרגיה, ביו חומרים, שיטות אפיון חומרים ומדע חישובי של חומרים.

בוגרי הפקולטה מועסקים במגוון רחב של תקידים בחברות ומפעלים ברחבי הארץ: אינטל, טבע, אפלייד מטיריאלס, טאואר-ג'אז סמיקונדקטור, אל-אופ, רפא"ל, התעשייה האווירית, צה"ל, משרד הביטחון ועוד.

לבוגרים מצטיינים מוצע להמשיך בלימודים לתארים גבוהים (מגיסטר ודוקטורט) על מנת להעמיק את השכלתם בנושאים עיוניים ומעשיים ולעסוק במחקר בחזית המדע והטכנולוגיה. בכך מכשירה הפקולטה את המצטיינים שבין בוגריה לתפקידי מנהיגות טכנולוגית ואקדמית.

 

מוזמנים למסע של הצלחה בפקולטה למדע והנדסה של חומרים

קראו עוד – סטודנטים מספרים על הלימודים בפקולטה